Biżuteria Gosi Waniek w Muzeum Biżuterii Współczesnej w Centrum Koneser w Warszawie

Weekend z Artystą w Koneserze

Lipiec 22, 2019

Mam wielką przyjemność zaprosić Was na spotkanie w najbliższy weekend 27-28 lipca do Muzeum Biżuterii Współczesnej, które mieści się w warszawskim Koneserze. Odbędzie się ono w ramach cyklicznej imprezy „Weekend z Artystą”. Wejście do Muzeum jest bezpłatne, a odwiedzać możecie mnie w sobotę między 12 i 18 oraz w niedzielę między 12 i 16. Zaprezentuję trochę nowości, które można będzie pomierzyć oraz kupić.

Koneser to zrewitalizowany i rozbudowany kompleks budynków mieszkalnych, biurowych oraz rozrywkowo-kulturalnych na terenie dawnej praskiej wytwórni wódek. Przywita Was wspaniała architektura oraz całkiem sporo atrakcji – restauracje, sklepy, strefa dzieci, a wieczorem dyskoteka. W ramach lata w mieście dla dzieci zostały przygotowane liczne atrakcje w tym spotkanie z Edytą Jungowską (sobota godz. 13), strefa gier i zabaw „Było sobie życie”, strefa artystyczna, pokazy filmowe. W niedzielę możecie wybrać się również na koncert „Trimagine – nowe oblicze zapomnianych pieśni jidysz”. W programie pieśni w jidysz i po polsku z archiwum nowojorskiego Institute for Jewish Research i Lifshe Schaechter-Widmann.

Muzeum Biżuterii Współczesnej zostało otwarte w kwietniu tego roku w Pasażu Konesera. Jego celem jest promowanie polskiej biżuterii oraz jej twórców. Miejsce to powstało dzięki Fundacji Promocji Wzornictwa oraz Stowarzyszeniu Twórców Form Złotniczych, do którego mam zaszczyt należeć.
W Muzeum możecie obejrzeć inauguracyjną wystawę „Zielone Światło”, na której prezentowane są prace kilkudziesięciu autorów z Polski i zagranicy. W ostatnią sobotę dołączyła do niej pokonkursowa wystawa „Prezentacje”, na której możecie zobaczyć prace z bursztynem bałtyckim.

Muzeum Biżuterii w Warszawie

Muzeum Biżuterii, Centrum Koneser – Warszawa

Serdecznie zapraszam! Mam nadzieję, że przybędziecie tłumnie i nie pozwolicie mi się nudzić.